Credite neachitate

18 martie 2018 118

Buna ziua. Sunt în străinătate de 2 ani de zile. În acești 2 ani am fost angajată, dar uneori am fost si fara servici. De fiecare dată când eram în România, sunam la băncile la care am credit sa declar că sunt în imposibilitate de a plati. Ultima oara mi s-a închis telefonul în nas. Am 2 datorii. Uitându-ma pe portal.just.ro, văd că am fost data in judecata cu executare silită si ca sunt la recuperarori. Nu am absolut nimic pe numele meu, dar ceea ce fac ei, nici macar fiind în țară, închizând telefonul în nas când eu sun doar sa stabilesc cum sa le dau banii, mi se pare absurd. Ce m-ați sfătui să fac? Sumele pe care ar trebui să le plătesc ma gandesc ca sunt si mai mari. Va multumesc.

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna,
Dvs trebuie sa aveți un exemplar al contractului de credit
Mergeți la banca și achitați.
In primul rand ar fi cazul sa contractați un avocat și dacă e posibil negociați o tranzacție de împăcare cu banca.

18 martie 2018