Credite neachitate

20 martie 2019 143

Buna! Am o intrebare: am mai multe credite luate, am pierdut locul de munca nu mai am cu ce macar plati rata lunara. Ce va fi mai departe? Multumesc de raspuns.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Într-adevăr este o situație dificilă și în astfel de caz urmează să coordonați cu creditorii și să explicați acest moment pentru a eșalona cumva plata restanțelor deoarece în caz contrar veți fi înaintat în instanța pentru încasarea datoriei și supuși și cheltuielilor de judecată totodată majorânduse și dobânzile... mai detaliat de intirziere ore la caz penalitățile in dependență ce clauze aveți stabilite în contract, ulterior dosarul se transmite la executor pentru încasarea forțată a sumelor prin aplicarea sechestrelor etc.

20 martie 2019