Credite neachitate

1 iunie 2022 146

Buna ziua. Am luate mai multe credite de la diferite companii si nu am achitat de 2 luni. Momentan am inceput sa muncesc peste hotare si achit unul din credite ca sa il rambursez si sa continui cu celelalte. Unii creditori m-au prevenit ca se vor adresa in judecata, daca nu rambursez integral datoria. O companie a a dublat suma de la 22.000 lei la 44.0000 pe motiv ca nu am achitat ratele 2 luni. Nu imi ajung bani ca sa le achit datoriile tuturor creditorilor. Nu am idee ce sa fac si cum sa procedez. Ce pot face in aceasta situatie?

Jurist comments 1

Olga Turcan
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Buna seara, as putea sa va consult privind cazul dmv. 069937484

15 iunie 2022