Credite nerambursate

28 octombrie 2023 3

Buna ziua. Pot apela la serviciile unui jurist sau avocat, daca voi fi data in judecata pentru ca nu am rambursat creditele luate? Suntem acum intr-o situatie mai dificila cu sotul, insa noi vrem sa stingem datoriile acumulate si sa ajungem la un numitor comun cu executorii. In prezent ne aflam ambii peste hotare si nu cunoastem care este situatia cu creditele mentionate. Nu am fost telefonati de nimeni, dar cunoastem ca avem datorii de 2 luni.

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Contravenţii rutiere

Buna dimineața. Sigur că aveti acest drept. Chiar as recomanda cel puțin să consultați un avocat, pentru a evita situații neplăcute. Pot și eu să vă consult. Adresați vă

29 octombrie 2023
Gabriel Diaciuc
  • Avocat
  • Alte domenii

Natalia, vă recomand să vă adresați unui avocat care se preîntâmpine unul sau mai multe dosare civile. Dvs aveți nevoie de cineva care să negocieze și care să conving creditorii să eșaloneze plățile și să nu vă dea în judecată. Da, asta la fel o să coste, dar posibil cheltuielile... mai detaliat totale să fie chiar de zece ori mai mici dacă reușiți să încheiati o tranzacție prejudiciară cu creditorii.
Chiar și astăzi mă puteți apela la +37369992921

29 octombrie 2023