Credite nerambursate, contracte reziliate

20 ianuarie 2020 271

Buna ziua. Am 3 credite neachitate, dintre care unul este dat deja in judecata - la suma imprumutata de 30.000 lei mi se cere 133.850 lei cu achitare imediata. Alte doua credite mici a cate 5.000 lei - unul a ajuns la 9.500 si e in judecata, altul la 22.500. Toti doresc achitarea integrala, dar eu nu dispun de asa sume. Pe langa asta, am mai avut doua credite pe care le-am achitat si le-am inchis, de aia nu ma puteam axa pe toate. Colectorii doresc sa ma invinuiasca de excrocherie si sa deschida dosar penal. Propunerea mea de a achita in baza graficului dupa reziliere a fost respinsa. Imi puteti da un sfat, nu dispun de bani pentru avocat.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna ziua Adam,

Este posibil reducerea clauzei penale in instanta de judecata. Astfel o sa reduceti datoria.

Pentru mai multe detalii va sunt la dispozitie.

21 ianuarie 2020