Credite nerambusate

18 aprilie 2023 184

Buna ziua. Am mai multe credite nebancare. In cazul a doua sunt deja data in judecata si mi-e pus sechestru. Restul creditelor sunt la colectori. Pot pleca peste hotare ori pot gasi o iesire din aceasta situatie, de exemplu sa consolidez creditele si sa achit o suma anumita?

Jurist comments 1

Tatiana Scobiola
  • Avocat
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună. Referitor la plecarea peste hotarele țării, depinde de faptul dacă vi s-a aplicat interdicția de a părăsi țara.
Puteți încheia un acord cu creditorii prin care să conveniți asupra achitării în rate a datoriei după posibilitățile Dvs.

18 aprilie 2023