Credite restante

15 aprilie 2022 206

Buna ziua. Am cateva credite de la companii de microfinantare. Din motive personale nu am putut sa achit rata lunara timp de 2 luni. Una din companii a reziliat contractul și cere să achit toată suma îndată. A 2-a companie o telefonează pe mama mea și o amenință cu poliția. A 3-a companie a spus că începe procesul de judecată (îintârziere 25 zile). Sunt conștientă că se aplica penalități și voi putea continua să achit din luna iunie. Dar la ce să mă aștept acum de la ei? Ce va fi dacă nu voi achita toată suma, dar în rate? Va mulțumesc!

Jurist comments 2

  • Jurisconsult

Buna Ana, eu vă atenționez, că compania de creditare e în drept să rezilize contractul, e derptul lor din cauza, că nu se achită dobânzile lunare. A 2 compania, care s-a permis să o contacteze pe mama DVS, o să-și pună pofta în cui, poliția nu se ocupă cu achitarea... mai detaliat creturilor

16 aprilie 2022
  • Jurisconsult

Mai departe, poliția nu are treabă cu creditele. Eu vă atenționez, nu ma să încerce să fiți deranjat, apela.i la viberul de pe telefonul +37368669950 și noi vom discuta. A 3 , compania e în drept să apeleze la judecată, e dreptul lor. Sunați mă, mai este de vorbit.

16 aprilie 2022