Creditepe care nu le-am rambursat la timp, dar le pot achita acum

29 martie 2021 41

Bună ziua! Cu 2 ani în urmă am luat câteva credite de la organizații de microfinanțare. După o perioadă veniturile mele au scăzut dramatic și am fost nevoit să părăsesc țara pentru un loc de muncă mai bine plătit. La moment veniturile îmi permit să încep achitarea datoriilor. Între timp mi-au fost puse interdicții de a părăsi țara și de a perfecta pașaportul. Am nevoie de ajutorul Dvs.: cum pot să anulez aceste interdicții și este oare posibil ajung la un compromis cu creditorii?

Jurist comments 1

  • Jurisconsult

Buna dl. Victor, sigur se poate de convenit de achita creditele, În primul rînd DVS trebue să vă adresați cu o cerere la creditori, să-i convigeți, că la ziua de astăzi starea materială s-a schimbat, dacă ei o să primească condițiile DVS, o să trebuiască să eșiți la executor pentru... mai detaliat a vă anula interdicțiile. La acastă întrebare trebue să participe și creditorii, mult depind de dînșii.

30 martie 2021