Cu ce documente pot traversa frontiera de stat cu masina?

19 iunie 2018 98

Buna! Ce documente sunt necesare pentru traversarea frontierei de stat cu masina ce nu-mi apartine? Pot trece in baza contractului de comodat? Sau este nevoie si de mandat?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Salut,
Contractul de comodat este una din cele mai bune obțiuni. Acest contract vă oferă posibilitatea de a dispune de automobil, a conduce chiar și peste hotarele țării, se face de către notar.
După caz puteți face un comodat de tip plastic precum e pașaportul tehnic a mașinii doar cu înscrierea respectivă.... mai detaliat Acest lucru se face la bitourile de înmatriculare a transportului.
Succese

19 iunie 2018