Cu copil la munca peste hotare

18 iunie 2018 54

Buna! Trăim în concubinaj și avem un copil. Copilul e cu numele de familie al concubinului. Unul din noi poate sa plece in alta țară cu copilul la munca, de exemplu daca eu ca mama sunt deja în tara unde vine și copilul? La muncă să stăm pe o perioadă de un an legal cu contract de munca.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna,
Este necesară obținerea unei declarații autentificat notarial din partea celuilalt soț, prin care acesta își exprimă acordul.

19 iunie 2018