Cu privire la confiscare

7 martie 2019 23

În procesul contraventional, instanța de judecata a dispus în mai 2017 sa fie confiscată marfa. Până în prezent marfa se afla în depozitul contravenientului. Este posibil de pretins la marfa confiscată daca din 2017 serviciul fiscal nu a preluat marfa confiscata?

Jurist comments 1

Andrei Țurcan
  • Jurisconsult
  • Contravenţii rutiere
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii

Bună ziua Dl. Eugen.

Urmează de văzut care sunt documentele cu privire la acest caz și ce acte sunt la îndemână. Trebuie apreciate toate împrejurările pentru a aprecia legalitatea confiscării mărfii de Serviciul Fiscal.

29 mai 2022