Cu privire la parcarea la bloc la lângă geam.

6 aprilie 2019 720

Buna ziua. Locuiesc la primul etaj al unui bloc locativ de 5 etaje. Sub fereastra geamului meu mereu parchează persoane de la etajele 2, 3 sau 5. Eu, cand aerisesc casa, las geamurile deschise și toate gazele emanate de la mașini (3 la număr de obicei) intra în locuință și în weekend mereu mă trezește sunetul mașinilor. I-am rugat pe domni respectivi sa parcheze în altă parte și mama a scris plângere și la poliție, dar nu s-a întreprins nimic. Un sfat ce aș putea face mi-ar fi de folos. Vă mulțumesc anticipat, o zi productivă să aveți.

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua Elena,

Din păcate în actiunile acestora nu s-ar găsi careva încălcări din punct de vedere juridic pentru a fi atrași la răspundere ore aceștia nu ar încălca nimic.
De aceea astfel de momente urmează de discutat cu vecinii prin care sa îi lămuriți toate aceste aspecte negative pe care le... mai detaliat aveți de suferit și optând pe principiul bunei vecinătăți.

7 aprilie 2019