Cum aflu dacă sunt deportată?

14 decembrie 2023 3

Bună ziua. După ce am stat aproape 2 ani în Franța, m-am întors în Moldova cu pașaport alb, pe cale aeriană. Poliția de frontieră din Franța mi-a explicat ceva, dar nu am înțeles. E posibil să-mi fi aplicat deport? Cum pot afla exact?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Alina, eu vă propun să depuneți o cerere oficială în adresa ambasadei Franție, care o să vă clarifice, la ce stadie vă aflați cu deportul și cât timp o să vă aflați sub deport.

16 decembrie 2023
  • Jurisconsult

Da, o să aflați în cebază ați fost deportată.

16 decembrie 2023