Cum ar trebui sa actionez pentru ca sotia sa primeasca o indemnizatie baneasca pentru al doilea copil?

23 mai 2017 19

Daca sotia a activat in 2011 finele anului si a iesit in concediu pentru ingrijirea copilului in 2015, a prelungit concediul pina la 6 ani... Acum ii insarcinata in prima luna. Cum ar trebui sa actionez pentru ca sotia sa primeasca o indemnizatie baneasca pentru al doilea copil?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

(373 22) 257 825 CNAS
Solicitati la telefon Sectia prestatii sociale , va verifica in baza de date si va informeaza ;)
Succese !

23 mai 2017