Cum as putea da o companie in judecata online, de acasa?

11 aprilie 2020 47

Buna ziua. Vreau sa dau in judecata o companie. Pot sa fac totul online? Suntem mai multe persoane. S-ar putea de creat o lista a persoanelor cu date de buletin sau cum se face, avand in vedere situatia actuala cand nu putem sa ne intilnim din cauza pandemiei! Va multumesc mult!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Svetlana!

Cu regret sistemul E-Dosar nu este disponibil actualmente. De altfel, acesta era disponibil doar pentru persoanele juridice și avocați, sau alți actori din sectorul justiției.
Actualmente Codul de procedură civilă nu prevede posibilitatea depunerii cererii prin posta electronică, însă, puteți întocmi și depune cererea de chemare în judecată prin intermediul... mai detaliat oficiului poștal.

Succes!

11 aprilie 2020