Cum as putea obtine un act de divorț?

17 mai 2017 38

Sunt mamika de 26 ani cu copil mic de 3 ani. As vrea sa divorțez cu soțul.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Dumitru Barbaroș
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Salut Mariana !

Având în vedere faptul că aveți un copil minor, unica posibilitate de a desface căsătoria este prin intermediul instanței de judecată.

În acest sens este nevoie să vă adresați în judecată cu o cerere prin care solicitați încetarea căsătoriei. Prin aceiași cerere puteți solicita stabilirea domiciliului copilului minor... mai detaliat la dvs.

17 mai 2017