Cum contest procesul-verbal al politiei care arata daune neprovocate de mine?

16 martie 2017 50

Am lovit o mașină care era pe drum cu prioritate, in parte stingă față! Automobilul dat fiind implicat în un alt accident înainte de al lovi eu, toată partea stingă începând cu partea din spate pina in fața! La momentul accidentului șoferul mașinii a recunoscut că a fost implicat în alt acident! Problema e că în procesul-verbal al poliției rutiere pe baza căreia s-au stabilit daunele materiale a fost trecute și acele daune care nu erau provocate de mine! La momentul accidentului, testarea tehnica nu era valabilă la mașina mea! Din acest motiv asigurarea nu se aplica! Compania de asigurări mi-a trimis citație cu suma daunei, pe care trebuie să achit! Suma care e exagerata, nu corespunde cu daunele provocate! Ce măsuri pot întreprinde pentru a dovedi că procesul verbal rutier a fost denaturat?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Nu sunt sufieciente date pentru a va oferi un raspuns elocvent ! Data de cind va este cunoscut procesul-verbal ...explicatiile partii vatamate in raport cu daunele automobilului ...cererea catre compania de asigurari cu lista prejudiciilor care i-au fost stabilite....! Cred ca e mai bine sa va adresati la oricare din... mai detaliat juristii de pe yavo.md pentru a va oferit o consultatie calitatativa !
Succese ;)

16 martie 2017