Cum explic că am dreptate?

21 martie 2017 85

Sunt învățătoare. Părinții clasei au procurat un proiector pentru clasa mea. Direcția pretinde că proiectorul e al liceului si când are nevoie îl tot cere. Spune, că tot ceea ce e-n școală - e a liceului. De ce liceul nu procură proiector - aceasta-i altă întrebare. Poate că au dreptate,dar proiectorul are un anumit număr de ore de lucru. Apoi,cine-mi va oferi calculatorul când voi avea nevoie? Ce argumente pot inainta direcției, ca să nu mă deranjeze?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Anonim Jurist
  • Avocat

Bună ziua,

Situația dvs., este un pic delicată și mai puțin ține de aspecte juridice.

Încercați să vorbiți cu părinții ca să adreseze o solicitare comună către administrație prin care să ceară ca proiectorul oferit de aceștia să nu fie folosit în afara clasei dumneavoastră.

Succese.

23 martie 2017