Cum fac redobandirea cetateniei romane daca tata e cetatean roman?

13 ianuarie 2020 57

Buna! Vreau sa stiu daca trebuie sa cer redobandirea cetateniei romane in temeiul art. 10 sau 11, daca tata are cetatenie romana? Si daca am nevoie de acte din partea mamei? Multumesc mult!

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Actele pentru redobindire, se folosesc pe linia de rudenie unuia dintre părinți, folosiți pachetul de acte al tatălui cu acte suplimentare legate de dumneavoastră.

25 ianuarie 2020