Cum il scot pe fostul sot de la evidenta?

13 mai 2017 61

Cum pot privatiza o locuinta, unde chirias principal e fostul meu sot? Am divortat in 2009, eu locuiesc impreuna cu 2 copii in aceasta locuinta, el nu contribuie cu nimic, de la el am doar o pensie alimentara de 1000 lei. El zice ca nu-i trebuie, ca a pierdut bonul de repartitie... dar nici nu vine sa se scoata de la evidenta sa pot face eu singura privatizarea. Mentionez ca el s-a recasatorit si mai are 2 copii mici... Mersi.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Scoaterea sotului de la evidenta e obligatorie pentru doleantele d-stra...in caz contrar el obtine dreptul de proprietate impreuna cu ceilalti chiriasi!

14 mai 2017