Cum imi pot intoarce automobilul?

3 septembrie 2023 3

Buna ziua. Am procurat un automobil si vanzatorul mi-a perfectat procura generala pe automobil. Mai tarziu am aflat ca vanzatorul are datorii, pe automobilul a fost plasat sechestru si acesta urmeaza sa fie vandut la licitatie pentru a stinge datoriile mentionate. Ce pot face ca sa-mi intorc automobilul sau sa-mi recuperez banii platiti?

Comentariile juriștilor 3

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna Vladimir se nesisită să înaitezi o cerere vâzătorului o cerere, unde să motivezi circumstanțele și să-i atenționezi, că el a dat dovadă , că este escroc și o să fii nevoit să apelezi la poliție, mai apoi în judecată. Trebuie să verificați la executor circumstanțele declarea vânzătorului datornic, de... mai detaliat dorit să dispui de documentele corespunzătoare.

4 septembrie 2023
Mihai Gherbovei
  • Avocat

Salutare Vladimir.
speța dvs este complexă, recomand insistent de a contacta un avocat pentru consultație detaliată. la mijloc sunt mai multe acțiuni și în diferite proceduri /executare, civilă, penală/ care tre să întreprindă avocatul.
succese

4 septembrie 2023
  • Avocat-stagiar
  • Alte contravenţii

Salut Vladimir! Situatia dvs., nu este una usoara, este necesar de o analiza juridica amanuntita si de o colaborare cu executorul judecatoresc. Pentru detalii si asistenta juridica puteti apela la nr. de contact 069049267

4 septembrie 2023