Cum îmi pot recupera banii împrumutați?

2 aprilie 2024 2

Bună ziua. Acum câteva luni am împrumutat unui prieten o sumă de bani, însă nu am nicio probă în acest sens - nici recipisă, nici mesaje în care ar recunoaște că a luat cu împrumut. Cum îmi pot recupera banii?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Buna ziua d-na Gabriela, cu nimica nu pot să vă ajut, bani i-ați dat za degeaba, adică în deșert. Puteți să încercați, să-l aduceți la aceia, că el a luat bani pentru al înregistra audio și pe urmă să-i atenționați întoarcerea lor. Dar nu uitați, persoana dată mai are... mai detaliat prieteni, cunoștință care cunosc ceva, da el e un aferist, dar poate găsi ați aferești să aibă aceleaș intenție, e o întrebare neplăcută. Dacă vreți să apelați la ceva mai concret, puteți apela la viaberul meu de pe telefonul de contact +37368669950 pentru o discuție mai detailiată.

2 aprilie 2024