Cum îmi pot restabili permisul de conducere?

2 octombrie 2018 43

Acum câteva zile mi s-a furat telefonul cu tot cu acte, inclusiv permisul de conducere. Totul s-a întâmplat in Londra. Problema e ca eu conduc aici automobilul înmatriculat in MD și as vrea sa aplic pentru restabilirea actului de aici, fără sa vin in țara, dacă e posibil. Aștept răspunsul unui specialist in domeniu. Mulțumesc anticipat!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
O posibilitate ar fi să vă adresați la ambasada/consulat RM în Anglia pentru a identifica posibilitatea de restabilire a actelor prin intermediul acestora, contrar va fi nevoie să reveniți pentru a rezolva problema.

2 octombrie 2018