Cum înstrăinez un bun?

16 septembrie 2023 3

Bună ziua. Am vândut 6 automobile pe procură unor persoane diferite. Termenul procurilor a expirat, dar eu am rămas proprietarul acelor mijloace de transport. Nu am nevoie de ele și vreau să nu mai fie în proprietatea mea. Ce se poate de făcut legal și de ce documente am nevoie?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Serghei Marciuc
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua.
Dacă nu vă mai interesează soarta acelor automobile, le puteţi radia din registrul de pe numele dumneavoastră în dependenţă de vechimea lor.
https://servicii.gov.md/ro/service/008000244

17 septembrie 2023