Cum obtin recalcularea pensiei alimentare?

15 mai 2017 101

Am fost divortati in 2014, am decis unanim ca fostul sot achita pensie alimentara pentru copilul minor de 2000 lei lunar. Sotul activeaza peste hotare si am dovada ca salariul lui este in just de 4000 euro lunar. Vreau recalcularea pensiei alimentare. Cum procedez? Ce sanse am? Mersi mult.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Actiune in judecata , trebuie doar sa detineti probe care demonstreaza veniturile acestuia , in vaz contrar sansele dstra sunt minime!

16 mai 2017