Cum pot afla daca am interdictie de a intra intr-o anumita tara?

30 noiembrie 2018 126

Am fost in Cipru, dar nu am depasit termenul de 90 de zile, ci chiar m-am intors mai devreme cu 2 saptamani, insa am avut unele intrebari cand am plecat din Cipru si vreau sa aflu daca nu am interdictie de a intra inapoi.

Jurist comments 2

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

De la autoritatile competente ale acelei țări, printr-o cerere scrisa.

30 noiembrie 2018
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Deportul sau interdicția sunt măsuri stringente aplicate doar în cazul persoanelor care comit fapte ilicite/ilegale, cum ar fi încălcarea termenului de ședere ș.a.

De acea dacă nu ați comis careva încălcări nu aveți de ce să vă faceți griji.

1 decembrie 2018