Cum pot afla daca o persoana anume a fost intr-adevar plecata

19 iulie 2018 38

Spuneti-mi, va rog, cum pot afla daca o persoana anume a fost intr-adevar plecata in 2006 in Republica Ghana?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
referitor la întrebare, din păcate, conform datelor din registrele de stat, puteți afla dacă persoana a ieșit, cînd, și prin ce post de frontieră din Republica Moldova, pentru informații despre alte țări, urmează să interpelați instituțiile de resort din acea țară.

În cazul RM, este vorba de poliția de frontieră,... mai detaliat problema e că cea din urmă nu o să vă ofere d-stră direct această informație, deoarece este vorba de date cu caracter personal, eventual dacă există o cauză pe rolul instanței de judecată, cu concursul acesteia, este posibl obțnerea acestei informații.

20 iulie 2018