Cum pot afla daca pot iesi din tara?

5 ianuarie 2018 95

Am mai multe datorii care n-au fost achitate de mai mult timp. Acum am copil mic la intretinere.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua Natalia,

Orice interdicție de a părăsi țara se instituie în prezența dvs sau cel puțin vă este adusă la cunoștință, astfel, dacaă nu a-ți fost vizată într-un astfel de proces, nu aveți de ce să îngrijorați cu privire la ieșirea din țară.

Totodată, vă puteți adresa cu o cerere în... mai detaliat acest sens la poliția de frontieră cu sediul aflat pe str. Petricani 19 cu anexarea copiei actului dvs de indentitate odată ce informația dată este cu caracter personal.
tel: (373-22) 259-717 (24/7)

6 ianuarie 2018