Cum pot afla nr. dosarului?

16 ianuarie 2019 4998

Am pierdut nr. dosarului. Spuneti-mi, va rog, cum il pot afla?

Comentariile juriștilor 3

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Despre ce dosar e vorba?

Daca e dosar de redobîndife a cetățeniei RO, expediați un e-mail cu datele dstr-ă la Autoritatea Națională pentru Cetățenie la adresa cetatenie@just.ro și solicitați informație.

Dacă e vorba de caize în instanța de judecată a RM, accesați http://instante.justice.md/ro

17 ianuarie 2019
Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Accesați site-ul http://instante.justice.md/ro alegeți instanța în a cărei competența se afla dosarul și accesați rubrica agendă ședințelor unde puteți căuta dosarele dupe numele părților astfel indicați numele și va apărea lista ședințelor a tuturor dosarelor pe numele indicat unde veți putea găsi și numărul dosarului.

17 ianuarie 2019
Vladimir Valuța
  • Avocat-stagiar

La fel, puteți suna direct la cancelaria Judecătoriei unde se examinează dosarul Dvs., spunându-le numele, prenumele sau denumirea părților.
Contactele le puteți găsi pe site-ul instanței indicat de colegii mai sus.

18 ianuarie 2019