Cum pot avea parte din casa tatălui meu, dacă el e decedat, iar mama a făcut actele pe ea?

16 ianuarie 2020 104

Am o întrebare: tatăl meu a decedat de 7 luni, iar eu am 14 ani și mama a făcut toate actele pe ea. Cum pot să-mi apar eu drepturile la mostenire?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult

Posibil tatal dvstra a lasat testament. In cazul dat nu puteti face nimic.
Daca a fost succesiune legala, atunci puteti inainta o cererere ca sa face-ti parte din succesorul testamentar. Pentru mai multe detalii, ma contactati.

21 ianuarie 2020