Cum pot benefecia de orice ajutor material?

23 octombrie 2018 30

Cum pot benefecia de orice ajutor material daca am demisionat din functie si ordinul este deja semnat?

Jurist comments 1

Nicolae Ilco (Calin)
  • Parajurist
  • Alte contravenţii

Salutare

Dacă aveţi în vedere de garanţiile salariaţilor în caz de încetare a contractului de muncă, atunci aveţi dreptul la compensarea tuturor concediilor de odihnă anuale nefolosite. Dacă aveţi în vedere ajutoarele sociale, atunci trebuie să vă adresaţi asistentului social pentru ajutoare sociale/materiale/pentru perioada rece a anului etc.

Servus

23 octombrie 2018