Cum pot demonstra ca nu am primit indemnizatii pentru copii de la statul roman?

10 iunie 2018 30

Avem nevoie sa demonstram oficial ca familia nostra nu a primit indemnizatii de la statul roman pentru cei doi copii de cand suntem cetateni romani. Indemnizatiile nu au fost primite nici in trecut, nici in prezent, pentru ca noi nu am apelat la acestea. Ne trebuiesc insa demonstratiile oficiale ca raspuns de la autoritatile romane, pentru ca apoi sa putem opta pentru indemnizatiile pentru copii de la statul german.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Iulia Furtuna
  • Avocat

Madalina, urmeaza sa va adresati cu o solicitare autoritatilor romane competente (in Republica Moldova este CNAS, spre exemplu) sa va elibereze confirmari scrise ca nu ati beneficiat de asemenea indemnizatii.

12 iunie 2018