Cum pot incepe producerea sacoselor de hartie?

2 septembrie 2019 31

Unde apelez pentru a inregistra producerea oficiala a sacoselor de hartie?

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună ziua!

Cel fel de pungi doriți să produceți biodegradabile sau din textile?
Pungile din plastic sunt interzise!

Pentru a practica o activitate economică aveți necesitatea de a înregistra o formă juridico-organizatorică a activității după care, să obțineți actele permisive necesare ca în final să puteți purcede efectiv la desfășurarea activității economice propriu-zise.

Întâi... mai detaliat de toate vă adresați la Agenția Servicii Publice pentru a înregistra o formă-juridico organizatorică a activității.

Succes.

3 septembrie 2019