Cum pot interzice cuiva sa utilizeze automobilul meu, daca ma aflu peste hotare?

8 octombrie 2021 15

Buna ziua. I-am interzis concubinei sa se foloseasca de automobilul meu, insa ea il conduce in continuare. In prezent ma aflu peste hotare. Cum sa procedez? Mersi mult!

Jurist comments 1

Andrei Domenco
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua,

Calea legală este de a vă adresa la organul de poliție cu o plângere în acest sens, odată fiind la distanță puteți prin intermediul unui avocat să o depuneți sau acesta să vă o pregătească iar modalitatea de a o semna să o alegeți cea care vă este comodă,... mai detaliat poștă etc.

9 octombrie 2021