Cum pot legaliza o constructie "neautorizata" (asa e statutul ei la moment) de tip garaj?

24 iulie 2017 157

Cum pot legaliza o constructie neautorizata de tip garaj care se afla in componenta CCG168. Constructia a fost ridicata in anii '90. La moment nu sunt acte de proprietate, doar un bon de acordare a dreptului de constructie.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

doar prin instanta de judecata, eventual in cadrul unei proceduri de recunoasterea dreptului de proprietate, hotarirea de admitere fiind pasibila de inregistrare la oficiul cadastral.

25 iulie 2017