Cum pot obliga vecinii să contribuie la reparația acoperișului?

14 septembrie 2018 65

Din cauza uzurii, acoperișul blocului locativ cu 5 etaje s-a dărâmat. Tot blocul are 30 apartamente privatizate toate, însă unii locatari refuză să contribuie pe motiv că în apartamentul lor nu plouă, iar scările nu le aparțin (ploaia se prelinge pe pereții de la scară). Mersi anticipat!

Jurist comments 1

Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna Alex,
De fapt, ar urma să vă adresați către asociația de proprietari ai locuințelor din acest bloc.

14 septembrie 2018