Cum pot obține certificat de urbanism pentru construcție?

18 februarie 2018 42

Am in gestionare un teren intravilan cu destinația pentru construcție. La cererea de eliberare a certificatului de urbanism am fost refuzat din cauza ca terenul este "amplasat in zona de protecție a blocului locativ" și eliberarea certificatului nu poate fi eliberata. Ce pot face in acest caz?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Buna,
Sunteți în drept să vă adresați în instanța de judecată sa contestați refuzul în ordinea contenciosului administrativ.

18 februarie 2018