Cum pot obține dreptul de a petrece timp cu copilul meu?

19 septembrie 2024 0

Bună! Sunt cetățean român si împreună cu fosta mea partenera avem o minunată fetiță de 4 anișori! Relația dintre mine și mama fetiței este una nu tocmai bună și aceasta se împotrivește mereu ca să lase fetiță noastră cu mine, fie aici în Moldova, fie în România! Doresc să fiu informat și ajutat cum pot obține dreptul legal de a-mi vedea fetița în mod normal și de a mă putea bucura de timpul petrecut cu ea! Vă rog să mă ajutați pentru că nu pot avea liniște și nici înțelegere cu mama fetiței!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Avocat

Bună ziua, ca să petreceti timp cu copilul dvs trebuie sa va adresati autoritatii tutelare cu cerere privind stabilirea graficului de intrevederi.

20 septembrie 2024