Cum pot obtine procura din partea tatalui?

14 august 2019 17

Buna ziua. Am o fetita de 10 ani si i-a expirat pasaportul, insa tatal ei nu vrea sa imi faca procura ca sa pot perfecta pasaportul. Ce pot face? Am doar sentinta de divort.
Multumesc

Jurist comments 2

SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Bine ai venit pe yAvo!
°°°
Dacă sunteți divorțată, mergeți la Agenția Servicii Publice, cu copia hotărârii de divorț. In aceste cazuri, acordul tatălui nu este necesar.

16 august 2019
SILVIU POTÎRNICHE
  • Avocat-stagiar

Raspunsul de mai sus este e valabil pentru Republica Moldova.
Dacă vă interesează pentru legislația din România, adresati-va unui jurist din Romania.

16 august 2019