Cum pot plăti pensia alimentară, ne dându-i "fostei" bani la mâna?

5 iunie 2017 78

Cum pot plăti pensia alimentară, ne dându-i "fostei" bani la mâna?

Comentariile juriștilor 2

Descărcaţi discuția
Levitschii Iurii
  • Jurisconsult

Buna ziua. Fosta sotie face cont in banca iar dvs transferati la acest cont banii.

5 iunie 2017
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Oricum pensia alimentara dupa ce este incasata , se repartizeaza mamei care decide cum si in ce mod va cheltui banii !
Daca doriti suplimentar sa incasati pentru copii bani , bancile ofera depozite , iar copii dupa implinirea a 18 ani primesc banii personal !

6 iunie 2017