Cum pot pleca in strainatate cu copilul ce se afla in familia tatalui

21 iulie 2017 72

Am trait in concubinaj cu un cetatean roman si am nascut un copil, certificatul de nastere l-am facut dupa familia tatului. Pe cand copilul avea 9 luni, tatal a plecat in Romania si nu s-a mai intors. Singura am crescut copilul, acum insa vrem sa plecam peste granita la odihna si nu stim de ce acte avem nevoie ca sa trecem granita. Va rugam frumos sa ne invatati cum mai bine sa procedam.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
  • Jurisconsult
  • Alte contravenţii
  • Alte domenii
22 iulie 2017