Cum pot primi banii pe concediul de maternitate daca nu detin cont bancar?

19 aprilie 2023 71

Buna ziua! Pot primi banii pe concediul de maternitate la oficiul postal sau la CNAS, daca nu detin cont bancar? Sunt alde metode ca sa primesc banii?

Jurist comments 2

Serghei Marciuc
  • Avocat-stagiar
  • Contravenţii rutiere

Bună ziua Doina.
Plata indemnizaţiilor, alocaţiilor se efectuează prin modalitatea de plată selectată de beneficiar şi disponibilă în cadrul serviciului guvernamental de plăţi electronice (MPay).
Lista prestatorilor disponibili în cadrul serviciului guvernamental de plăţi electronice (MPay) poate fi gasită accesînd https://mpay.gov.md/Info/Partners
Prestatori de servicii de plată

Moldova-AgroindBank SA
Victoriabank SA
Moldindconbank SA
FinComBank SA
Energbank SA
EuroCreditBank SA
ComerțBank... mai detaliat SA
EximBank SA
MobiasBanca SA
QIWI
MMPS
PayMaster
Paynet Services SRL
BPAY SRL
IM MOLDCELL SA
ÎS Poșta Moldovei
http://cnas.md/pageview.php?l=ro&idc=555

19 aprilie 2023

Mersi ft mult de aceasta imformatie!

19 aprilie 2023