Cum pot proceda?

15 iulie 2019 71

Am luat un credit pentru o persoană. S-a ajuns la aceea ca ea nu a achitat la timp, suma a inceput sa creasca, acum am probleme cu banca. Cum credeti: o pot denunta la politie sau sa o dau in judecata pentru a scoate bani? Ca dovezi am doar mesajele unde ea ma roaga sa ii iau bani si mesajele care ii zic sa achite. In afara de asta, persoana mentionata nu a semnat niciun document?. Cum credeți, cine va avea dreptate?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua
Din pacate ați asumat un risc neîntemeiat.
Nu aveți probe suficiente pentru a avea cîștig de cauza în instanță, nici temei.

16 iulie 2019