Cum pot restabili certificatul de cetatenie si certificatul de nastere roman care au fost perdute?

31 ianuarie 2019 81

Buna ziua. Sunt din Republica Moldova. As vrea sa stiu cum pot restabili certificatul de cetatenie si certificatul de nastere roman care au fost perdute. Multumesc.

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
Începeți cu o aolicitare de informare către consulatul RO, Totodată, înaintați o cerere și către Autoritatea Națională pentru Cetățenie, cu solicitare de a comunica pașii de urmat pentru soluționarea problemei

31 ianuarie 2019