Cum pot returna un certificat

25 august 2018 12

Cu doi ani în urmă, după moartea mamei, am rămas patru copii - doi copii sunt la bunica și toi la tata. La rugămintea tatălui eu am luat certificatul de deces al mamei, după care bunica a făcut dublicat. Acum la moment eu am venit la bunica, dar ea spune că dublicatul nu este bun, însă după cate știu eu daca s-a făcut dublicat, originalul nu mai este bun. Daca e posibil, as vrea sa primesc un răspuns cît mai detaliat. Mulțumesc!

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna ziua,
La ce este necesară informația? Care e problema? Primul nu se anulează prin dublicat și invers. Este același act cu aceleași date pe două foi de strictă evidență.

26 august 2018