Am dat cu imprumut o suma mare de bani

23 ianuarie 2021 46

Salut! Am dat cu imprumut o suma mare de bani unui prieten pentru o afacere. Mi-a spus ca durează 1-2 anii si dubleaza suma investitiei initiale. Au trecut 2 ani, persoana in cauza a dispărut din țara, la telefon nu raspunde. Mai tarziu am aflat ca mai sunt persoane ca mine, care i-au imprumutat bani pentru aceasta ”afacere”. Banii adunați împreuna se ridica la zeci de mii de Euro. Rog ajutor, ce pot face ca sa-mi intorc banii?

Jurist comments 1

  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Datornicul trebuie acționat în judecată, altfel nu o să izbutiți.

25 ianuarie 2021