Cum pot s-o iau pe sora in grija mea?

24 iulie 2019 31

Buna! Vreau sa mă interesez cum pot sa o iau pe surioara in grija mea. Ce anume trebuie eu sa am ca să o pot lua sa am eu grijă de ea, fiindcă părinții sunt obsedați de băutură și nu sunt in stare să aibă grijă de ea? Sora are 13 anisori!

Jurist comments 2

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
Vă adresați cu această cerere către Direcția protecția copilului de sector in Chișinau(la pretură) sau la primaria din sat, ei o sa vă ghideze, cit și urmează a se implica pentru a studia existența necesității a asemenea masuri.

25 iulie 2019
Ana Ghiritan

Mulțumesc mult

25 iulie 2019