Cum pot sa dau la divort singura si in termen cat mai scurt?

18 octombrie 2019 220

Cum pot sa dau la divort singura si in termen cat mai scurt?

Jurist comments 1

Vitalie Onofrei
  • Avocat
  • Alte domenii

Buna
dacă nu sunt deacord părțile cu divorțul, acesta se va face prin instanță, dacă ambii sunt deacord, mergeți la oficiu stării Civile sau Notar.
pe site, vedeți rubrica modele, acolo puteți identifica un model de cerere pentru divorț, cu anexe, necesare, achitați taxa de stat, pe conturile instanței de judecătoriei de... mai detaliat sector, cu depunerea actelor în cancelaria instanței, ulterior fixat ședința de judecată.

22 octombrie 2019