Cum pot sa-mi recuperez banii pe telefon?

4 septembrie 2019 52

Fostul concubin m-a impus sa-i iau telefon mobil in credit pe numele meu. A zis ca o sa achite el in fiecare luna si nu a achitat deloc. Acum suntem despartiti si tot nu vrea sa-mi intoarca banii, iar telefonul l-a stricat de cateva luni, dar inca mai am de platit. Ce pot face ca sa-mi intoarca banii?

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Igor Brinișter
  • Avocat
  • Alte domenii
  • Alte contravenţii

Bună ziua!

Ați putea să adresați o plângere la poliție, însă, va fi foarte dificil să probați intenția persoanei în cauză.

4 septembrie 2019