Cum pot sa obtin pensia de intretinere pentru copil?

23 mai 2017 4

Cum pot sa obtin pensia de intretinere pentru copil? Fostul sot lucreaza oficial si executorul nu intreprinde nimic pentru a-l obliga sa plateasca.

Comentariile juriștilor 1

Descărcaţi discuția
Călin Bobeică
  • Avocat
  • Contravenţii rutiere

Daca salariul este unul care ii permite existenta solicitati prin cerere catre executor urmarirea salariului , in caz ca nu dispune de bunuri si mijloace banesti!
In caz ca va refuza adresa-ti o plingere la directia executori judecatoresti al Ministerului Justitiei!
Succese!!

23 mai 2017